בניית אתרים בזול, בוא נדבר על זה

מה חשוב לדעת לפני שמחליטים כמה תקציב כדאי להשקיע על בניית אתר? האם בניית אתרים בזול משתלם, הבא נדון על הנושא הזה לעומק.

לפני שאתם מחליטים על בניית אתרים בזול, החלטתי לכתוב מאמר בנושא להציג לכם את היתרונות והחסרונות, למי זה מתאים, ולמי זה פחות מומלץ.

קודם כל, כדי להבין מדוע בכלל מחפשים בניית אתרים בזול, החלטתי לערוך סקר ולשאול עשרות בעלי עסקים, מדוע הם מחפשים לחסוך בעלויות של הקמת אתר אינטרנט לעסק שלהם וקיבלתי מספר תשובות מעניינות:

אחת התשובות שקיבלתי ממנעולן במקצועו: “לבנות אתר היום זה קל, תוך כמה שעות ויש אתר מוכן”.
השאלה, האם האתר מספיק נראה רציני ומקצועי או שבסוף מקבלים אתר מרושל? תשובה נוספת בעניין שקיבלתי ממורה נהיגה: “יש לא מעט דרכים לבנות אתרים בחינם”. הוא צודק, יש לא מעט שירותים שמציעים שירות בניית אתרים בזול כמו 2all שדרכם תוכלו לבנות אתר במחירים מוזלים, אבל, השאלה האם זה טוב?

בניית אתרים בזול, מה חשוב לדעת לפני

חשוב להבין ממה מורכבת הצעת מחיר שקיבלתם, הינה לכם כמה סעיפים חשובים:
האם האתר מבוסס תבנית או עיצוב בהתאמה אישית?
האם אפיון האתר נכלל בהצעת מחיר או שהבנייה מתבצעת ללא אפיון?
האם יש אחריות על האתר, אם כן, לכמה זמן?

בניית אתרים בזול על תבנית מוכנה

בניית אתר על בסיס תבנית מוזילה משמעותית את עלות הקמת אתר, חוסך בעלויות עיצוב והאתר נבנה יחסית מהר יותר. מתי כדאי לבנות אתר על בסיס תבנית? אם החלטתם להקים בלוג לצרכים אישיים כמו תחביב מהצד, או שיש לכם עסק בתחילת דרכו, ואתם מעוניינים רק לשתף אותו בין הלקוחות כדי לקבל רק מידע, ואתם לא כל כך רוצים להשקיע עכשיו באתר, יכול להיות שתעדיפו ללכת על תבנית מוכנה.

הקמת אתרים ללא אפיון

בניית אתרים בזול לרוב לא כולל הכנת אפיון לפני שלב הבנייה והגדרת הקווים המנחים לבניית האתר. אמנם, חוסך בעלויות, אך חשוב להבין שבלי אפיון מסודר, בונה אתרים לא מדייק את האתר לצרכים של העסק, ולא יהיה ממוקד למטרות שלכם. ייתכן מאוד תתאכזבו מהאתר, כי תראו שיש פערים עצומים למה שציפיתם שיהיה באתר ולמה שבוצע בפועל.

בניית אתרים בחינם

יש לא מעט שירותים של בניית אתרים בזול או בחינם, זה מעולה למי שרוצה ללמוד את תחום בניית אתרים ולהבין איך הרעיון הזה עובד, ואם אתה בעל עסק, ואתה רוצה פשוט שיהיה לך אתר לשתף אותו ללקוחותיך ופחות אכפת לך מאיך שהוא נראה, יכול להיות שגם זה יכול להתאים לך.

ולמי זה לא מתאים בניית אתרים בזול?

אם אתם בעלי עסקים עם עסק שלא בתחילת דרכו, רוצים אתר שמייצג אותכם ואת העסק שלכם בכבוד ולהרשים את הלקוחות שלכם, לא הייתי ממליץ להתפשר על בניית אתר בזול. בסופו של דבר, אתר אינטרנט הוא כרטיס ביקור של העסק שלך והרושם הראשוני שהלקוח מקבל, שימו לב שאתם לא מפסידים לקוחות בגלל שהחלטתם לחסוך בעלויות הקמת אתר, שכן הוא בסיס הכרחי לקידום העסק שלכם באינטרנט.

בניית אתרים בזול לפעמים עולה ביוקר, ובזמן יקר עבור בעל העסק, ועכשיו אתייחס למספר סיבות אפשריות:

תקלות ובאגים

בניית אתרים בזול
בניית אתרים בזול

מציאת ליקויים באתר כמו באגים שמשבשים את פעילות האתר, למשל טפסים שלא מקבלים פניות, נראות האתר משובשת בדסקטופ או במכשירים ניידים (ראו מאמר: אתרים רספונסיביים) או שהאתר נטען נורא לאט שפוגע משמעותית בחוויית הגלישה באתר וגורם לנטישת גולשים. כדי לתקן ליקויים אלו, תצטרכו לפנות למתכנת ולהוסיף על כך כסף, בסוף בדיעבד תגלו ששילמתם יותר.

אתר שלא מתקדם בתוצאות החיפוש של גוגל

יש לכך כמה סיבות. יכול להיות שבשלב בניית האתר, לא הייתה התייחסות לנושא של הקידום, אופטימיזציה של האתר מבחינת SEO, או תוכן לא ממוקד לביטויים שאתם מקדמים, ולכן יהיה קשה מאוד עד בלתי אפשרי לקדם אתר כזה בתוצאות החיפוש של גוגל וחבל על התקציב שלכם על הקידום האורגני.

מדגיש שוב שאתר זה הבסיס לקידום, ואם המטרה שלכם זה לקדם את האתר, אין מקום להתפשר על אתר מקצועי.

השפעה שלילית על קידום ממומן

בהמשך לסעיף הקודם, קידום ממומן בגוגל בדומה לקידום אורגני, מושפע גם מאיכות האתר: נראות האתר, מהירות טעינה, חווית הגלישה, התאמה לסלולר, האם הביטויים שאתם מקדמים במודעה קיבלה התייחסות באתר בתור כותרות H1,H2,H3…, אם לא, תקבלו דירוג נמוך של המודעה ולא תצליחו להגיע ליעדים של המודעה ולא תקבלו מספיק קליקים או קליקים בכלל, וגרוע מכך, הקלקות לא רלוונטיות. גוגל אוהב אתרים איכותיים ונותן להם דירוג גבוהה יותר.

קושי לתחזק ולערוך שינויים באתר

לעיתים קרובות, בניית אתרים בזול נעשה בחובבנות, והאתר נבנה בצורה מרושלת כדי לחסוך בזמן לבונה האתרים. יהיה לכם קשה לנהל את האתר וכל עריכה ושינויים שתרצו לעשות באתר, יהיה מסורבל ולא נוח ולעיתים תסתבכו ותשבשו דברים באתר ובסוף, תצטרכו לפנות למתכנת כדי שיסייע במצוקה שלכם. לכן, יהיו זהירים בהחלטה של בניית אתרים בזול וחשוב שיהיה לכם גם שירותי אחסון ותחזוקת אתרים כדי שיהיה מי שידאג לאתר שלכם בכל רגע, וגם לשקט הנפשי שלכם.

ואם בכל זאת החלטתם לעשות זאת נכון, ולא להתפשר על אתר בינוני. פנו אליי עכשיו לייעוץ, ואשמח לבנות לך אתר מקצועי מותאם אישית לצרכים שלך.

תוכן עניינים
אשמח תמיד לפירגון :)
שתף בפייסבוק
שתף בטוויטר
השאר פרטים ואדאג לחזור אליך בהקדם האפשרי.