פיקסה.

מה זה בניית אתרים רספונסיביים?

מי שנתקל במונח בניית אתרים רספונסיביים (Responsive), סביר להניח תהה מה משמעות המושג הזה ואיך זה קשור לאתר שלך ולסיכויי שלו להביא לך יותר לקוחות?

אם נתקלתם במושג הזה – בניית אתרים רספונסיביים, שתופס תאוצה בשנים האחרונות ורק הולך ומתגבר, כנראה יש סיבה טובה לכך, במאמר הבא אתייחס מה זה אומר בדיוק ואיך זה קשור לאתר שלכם.

אם נלך קצת אחורה, כשסטיב ג’ובס הכריז על האייפון הראשון בשנת 2007 ובו דפדפן מודרני יותר שהיה מציג אתרים בצורה נוחה יותר למשתמש, השפיע על הרגלי הגלישה שלנו באמצעות המכשירים הניידים, הביקוש לבניית אתרים רספונסיביים בקרב בעלי עסקים עלה כדי שהאתר שלהם יהיה נגיש לכל אחד ומכל מכשיר.

בהתחלה זה לא היה קל וזול במיוחד, בשל ריבוי מכשירים בזכות כניסה של מתחרים חדשים לזירה כמו סוני וסמסונג שהביאו דגמים חדשים, נוצרה פה בעיה, איך הופכים אתר לא מותאם לנייד לאתר רספונסיבי ושיהיה מותאם לכל סוגי המכשירים ולגדלי המסכים שלהם?

הדבר ללא ספק גרם לעלות של בניית אתר להיות יקרה יותר כי צריך היה לבנות מספר גרסאות לאתר ולעשות התאמות לרזולוציות שונות של מסכים במכשירים הניידים ותהליך זה היה מסורבל יחסית.

למפתח אתרים לא היו את כל סוגי המכשירים כדי לעשות בדיקת הבטחה (QA) לאתר כדי לבדוק שתצוגת האתר מותאמת לכל המכשירים הנפוצים וגדלי המסכים השונים.

עם השנים, כשיצאו לשוק סמארטפונים מתקדמים יותר ונקבע תקן שחייב את בוני האתרים לעמוד בהם כדי שהאתרים יהיו מונגשים לכלל המכשירים החכמים והדפדפנים נפוצים, אתרים רספונסיביים הפכו לאחד הדגשים הכי חשובים שפרילנסר לבניית אתרים לוקח בחשבון בבניית אתר חדש.

איך בניית אתרים רספונסיביים תורם לבעלי עסקים?

מפתיע היום לראות עדיין אתרים ישנים שלא חידשו את האתר שלהם ובנויים על מערכות עם גרסאות ישנות ולא מעודכנות ויותר חשוב מזה, אתר לא רספונסיבי שלא מותאם לנייד. אני נתקל באתרים כאלה לא מעט פעמים. זה בדיוק כמו להזניח נכס שבבעלותכם, כמו דירה.

כבר השקעתם על האתר, לא חבל לשמור עליו ולתחזק אותו? סביר להניח שהסיבה העיקרית למצב שהיום עדיין קיימים אתרים לא רספונסיביים, כי בעלי האתרים לא מודעים לחשיבות שיש להפוך את האתר שלהם לאתר רספונסיבי.

כמה סיבות למה חשוב לבנות אתרים רספונסיביים:

• כדי שמנוע החיפוש גוגל יאנדקס את האתר, אחרת האתר לא יופיע בגוגל
• שלא תאבדו כ-70% מהגולשים שנכנסים לאתר באמצעות הנייד שלהם
• אתר מיושן לא מייצג את העסק שלכם בכבוד

בניית אתרים רספונסיביים לא יקרים כמו פעם

הסיבה העיקרית, שהיום בניית אתר רספונסיבי אפילו לא מייקר את העלות של הקמת אתר, כי הוא חלק בלתי נפרד משלבי בניית האתר. היום הטכנולוגיה מאפשרת בקלות לבנות אתר רספונסיבי, במיוחד שעושים בניית אתרים על וורדפרס.

אז אם יש לך אתר ישן שנקבר אי שם לפני עשור, הגיע הזמן שתחדש אותו ותאפשר ללקוחות נוספים למצוא את העסק שלך ולהגיע אליך באמצעות אתר האינטרנט שלך.

רוצה לעשות זאת עם מומחה בבניית אתרים? אשמח לחדש את האתר ולבנות לעסק שלך אתר רספונסיבי מקצועי, כזה שהלקוחות שלך יתלהבו ממנו. למידע נוסף, פנה אליי ואשמח לעזור לך.
תוכן עניינים
אשמח תמיד לפירגון :)
שתף בפייסבוק
שתף בטוויטר

על המחבר:

תמיד זמין עבורך.
השאר פרטים ואדאג
לחזור אליך בהקדם האפשרי.